28 Temmuz 2013 Pazar

Bodrum" Havva Ana 'nın Yeri "

Bu yaz tatile çıkmadan kısa bir süre önce kanal d mutfağım programına katılmıştı Havva Ana..
Birbirinden lezzetli yemekler yapmıştı ama benim en çok dikkatimi çeken Limon reçeli olmuştu.Herkes limon reçeli yaparken genelde kabuğunu kullanır ama Havva Ana meyvesini kullanarak yapınca dikkatimi çekmişti.İnternette küçük bir araştırma yapınca bizim Havva Ana baya meşhur biriymiş :)Her yaz olduğu gibi bu yazda Bodrum'a gidince kardeşlerimle gitmeye karar verdik. Aradık kendisini özellikle limon reçelini sorduk.Bir iki  güne yapıcam deyince bizde o zaman geliriz dedik :)
Bir kaç aramamızda sonra yaptım gelin dedi :) normalde rezervasyonsuz müşteri kabul etmiyor eğer gitmeyi düşünürseniz en az 3-4 gün önceden aramak şart...
Nihayet sabah 10 gibi gittik henüz hazırlık yapılıyormuş Havva Ana bir teleş içinde bir yandan odun ateşinde patates kızartıyor bir yandan da davul fırında böreği pişirmeye çalışıyor :)

Bizi masamıza aldılar ve donatmaya başladılar :) ama size tavsiyem önünüze gelenleri yavaş yavaş yemeniz zira börekler  için biraz beklemeniz gerekiyor.İlk önce tandır ekmeği geliyor ocaktan alır almaz getirip elleri ile parçalayıp koyuyorlar önünüze miss gibi :) 
Çay için  ocağın kenarında bir semaver var kalkıp kendiniz alıyorsunuz. Menüye gelince:
birbirinden lezzetli reçeller...
Bergamut reçeli.
Kara Dut reçeli.
Portakal reçeli.
Mandalina reçeli.
Hepsi birbirinden lezzetliydi...
 Her şey birbirinden lezizdi ama kabak çiçeği dolması günün en bomba yemeğiydi :)
bunların haricinde Havva Ana'nın meşhur peynirli su böreği ve kabaklı böreğide masamızda yerini aldı fakat o kadar lezzetli olmuşlardı ki resimlemeye fırsat olmadı :)
Uzun lafın kısası eğer Bodrum'a yolunuz düşerse, Yalıkavak (Gökçebel köyünde) Havva Ana tabelaları ile çok kolay bulabileceğiniz bir yer.Benden size güzel bir tavsiye...


Rezervasyon için :Havva Ana (cep): 0532.684.79.66
Ev: 0252.386.33.06

3 yorum:

Adsız dedi ki...

Yemek Kulübüm'ü kurduk, siz olmadan olmaz :)

Eylül hanım merhaba,

Kısa bir süre önce Yemek Blogunuzu ziyaret etme fırsatı bulduk ve blogunuzda yer alan yemek tariflerinizi, tariflerinizde kullanmış olduğunuz görselleri çok beğendik. Blogunuz için oldukça emek ve zaman serfettiğinizi blogunuzun her sayfasında hissettik. Ellerinize, emeğinize sağlık!

Yemek blogger’lığı oldukça emek ve zaman gerektiren bir uğraş. Onca zaman ve emek harcadıktan sonra yapılan yemeklerin beğenilmesi, takdir edilmesi ve blogun takip edilmesi tüm blogger’ların en büyük arzusu. Bu durumdan yola çıkarak yemek blogger’larına blogunda yayınladıkları yazı ve tarifleri daha çok kişiye ulaştırabilmesi, bloglarına ve sosyal ağlarındaki hesaplarına ziyaretçi ve takipçi kazandırabilmesi için özel olarak özel bir internet sitesi oluşturma fikrinde yoğunlaştık Yemek Kulübüm’ü tasarladık.

Yemek Kulübüm’de ücretsiz olarak üye hesabı oluşturan kullanıcılarımız, yemek tariflerini ve görsellerini kolayca paylaşabilmekte, profillerinde kendilerine ait blog ve sosyal ağ hesaplarının linklerini paylaşabilmekte ve böylece yemek tariflerini beğenen site kullanıcılarını kendi bloglarına ve sosyal ağ hesaplarına çekebilmektedir.

Yemek Kulübüm’ün en çok seveceğiniz özelliklerinden birisi de blogunuzda olduğu gibi üye hesabınızdan günlük yazabiliyor olmanız ve günlüğünüzü sosyal ağlarda kolayca paylaşabilmeniz. Kendi blogunuzda yazmış olduğunuz yazıların bir kısmını bu bölümde paylaşıp blogunuza takipçi ve ziyaretçi çekmek sizin için çok daha kolay olacak.

Tüm bu kolay ve faydalı kullanım özelliklerinin yanı sıra Yemek Kulübüm üye hesabınızdan paylaşmış olduğunuz kendinize ait yemek tarifi ve püf noktalarından puanlar toplayarak her ay çeşitli hediyeler kazanma şansı da elde edebilirsiniz.

Ayrıca; Gıda Danışmanım’a soru sor, sağlıklı beslenme, gıda güvenliği, mutfakta püf noktaları, mutfak ve gıda sözlüğü, gıdaların ve yemeklerin kalori değerleri, gıdaların saklama sıcaklıkları ve koşulları, gıdaların sağlığımıza faydaları ve zararları gibi pek çok konu gıda mühendisi ve beslenme uzmanlarımızın kaleminden Yemek Kulübüm’de.
Blogunuza ve sosyal ağlardaki hesaplarınıza daha fazla ziyaretçi ve takipçi çekmek için sizi de blogger dostu Yemek Kulübüm’e bekleriz.

Yemek Kulübüm üye hesapları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için http://yemekkulubum.com/yemekkulubum linkiden hesabımızı inceleyebilirsiniz.

Yemek Kulübüm’de düzenlenen Ödüllü Yemek Puan Oyunu hakkında detaylı bilgi almak için http://yemekkulubum.com/icerik_sayfa/ekle-yemek-tarifi-kazan-yemek-takimi linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Yemek Kulübüm
www.yemekkulubum.com

seolara dedi ki...

Harika paylaşımlarınızı ilgi ile takip ediyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

Cafe Malzemeleri
Endüstriyel Mutfak
Etsiz Çiğ Köfte
Patatesli Börek
Biber Dolması

Etimesgut Halı yıkama dedi ki...

ıyı bır sıte